درمان موهای سفید یا تبدیل آن به یک جذابیت

۱۴۰۰/۶/۳

به احتمال زیاد در برهه ای از زندگی موهای شما شروع به سفید شدن می کند. اکنون ممکن است موهای سفید را در گوشه های پنهان سر خود پیدا کنید. چرا برخی از افراد موهای سفید خود را از ۲۰ سالگی شروع می کنند ، در حالی که برخی دیگر تنها در سن ۵۰ سالگی سفید می شوند؟ و اگر موهای شما در سنین جوانی شروع به سفید شدن می کند ، آیا می توان برای درمان موهای سفید کاری انجام داد؟

موهای سفید - چگونه اتفاق می افتد؟
هنگامی که سلول های تولید کننده رنگ تولید رنگدانه را متوقف می کنند ، رنگ مو شروع به سفید شدن می کند. همچنین ، گاهی اوقات پراکسید هیدروژن به طور طبیعی در موها ایجاد می شود و منجر به اکسیداسیون مو می شود. موهای سفید معمولاً برای اولین بار در اواسط دهه ۳۰ ظاهر می شوند ، زمانی که شما در ابتدا فقط چند مو سفید دارید. در سن ۵۰ سالگی ، ۵۰ درصد از افراد دارای مقدار قابل توجهی موهای خاکستری هستند.

برخلاف تصور عموم ، هیچ شواهد علمی که نشان دهد استرس می تواند منجر به سفید شدن موها شود ، یافت نشده است. کارشناسان مطمئن نیستند که چرا برخی از افراد در اوایل زندگی خود موهای سفید می کنند ، اما آنچه مشخص است این است که ژنتیک نقش اصلی را ایفا می کند.
سندرمهای ایمونولوژیکی و ژنتیکی مرتبط با ظاهر سفیدی زودرس وجود دارد. اینها شامل سندرم ورنر ، ویتیلیگو و آلوپسی آره آتا هستند - که آخرین آنها منجر به ریزش موهای رنگ شده می شود ، بنابراین موها به نظر می رسد یک شبه سفید می شوند. همچنین کمبود B۱۲ یا مشکلات غده تیروئید می تواند منجر به سفید شدن زودرس موها شود - اما اغلب در صورت درمان موهای سفید این پدیده برعکس می شود.

موهای سفید را پنهان کنید: چگونه این کار را انجام می دهید؟
روشهای زیادی برای پنهان کردن موهای خاکستری وجود دارد. آن چیست؟

رنگ موی دائمی: این رنگ چند هفته روی موها باقی می ماند و برای افرادی که شروع به مشاهده علائم سفید شدن مو می کنند گزینه مناسبی است.

سایه ها: رنگ آمیزی برخی از انتهای موها در رنگ روشن تر که ظاهر موهای سفید را تار کرده و آنها را پنهان می کند.

رنگ موی دائمی: وقتی ۴۰-۴۵ درصد موهای شما خاکستری/سفید می شود ، می توانید موهای خود را به رنگ دائمی رنگ کنید. افرادی هستند که موهای خاکستری کمی را در اطراف صورت خود می گذارند تا تاثیر قابل توجهی را ایجاد کنند.

محصولات درمانی مو: اگر نمی خواهید موهای خود را رنگ کنید اما همچنان می خواهید سفید شدن را به نحوی پنهان کنید ، می توانید از رنگ موقت (که برخی از آنها به شکل اسپری است) که پس از شستشو محو می شوند استفاده کنید.

موهای سفید و حالت دادن مو

امروزه ، بیشتر و بیشتر زنان جوان ، تجار و حتی مدلها تصمیم می گیرند موهای خاکستری یا سفید را رها کرده و آن را پنهان نکنند. به گفته آرایشگران و کارشناسان صنعت مد ، این افسانه که موهای خاکستری باعث می شود افراد پیرتر به نظر برسند یک افسانه است و نه بیشتر. اگر قبل از ظاهر شدن موهای سفید احساس می کردید که هنوز جوان ، سالم ، پرانرژی و پر جنب و جوش هستید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که حتی در صورتی که موهای خاکستری شما شروع به نمایان شدن کند ، احساس آن را متوقف کنید.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند موهای سفید را بپذیرید و درمان نکنید و حتی آنها را به فریاد مد تبدیل کنید:
اگر قبلاً موهای خود را رنگ می کردید ، آن را متوقف کرده و در عوض به سراغ یک مدل موی کوتاه و زیبا بروید. در مورد ترکیب رنگ هایی در موهای خود که خط بین موهای سفید یا خاکستری و بقیه موها را محو می کند ، با آرایشگر خود مشورت کنید.

از یک مدل موی مدرن و شیک استفاده کنید ، مانند مویی با انتهای برجسته ، یک دم اسبی براق یا مجعد.

مراقب موهای خود باشید. انواع مختلفی از شامپوها حاوی رنگ آبی هستند که از ایجاد رنگ زرد در موهای خاکستری جلوگیری می کند. هر ماه یکبار از ماسک مو برای آبرسانی به موها استفاده کنید. برای صاف و درخشان شدن موهای خود از اتوی مو استفاده کنید. موهای خاکستری گاهی اوقات مجعد می شوند و استفاده از اتوی مو به آنها کمک می کند تا شادابی خود را بازیابند.

قبول کنید که نیازی به درمان موهای سفید نیست و سپس خود موهای سفید را با عشق بپذیرید. ظاهر شما را کمتر زیبا نمی کند! به یاد داشته باشید زیبایی که از شما نمایان می شود بیشتر از نوع نگاه شما به خود نشأت می گیرد و نه از رنگ موهای شما.


gray hairs
..