رازهای خانگی برای تقویت مو

۱۴۰۰/۶/۱

اگر موهای سالم و پر جنب و جوش طبیعی به درستی نگهداری شوند ، می توانند یک امر ساده باشند. در اینجا برخی از اسرار آورده شده است که به شما کمک می کند تا موها را تقویت کنید!

۱. از شر موخوره خلاص شوید
یکی از رازهای تقویت و ضخیم شدن موها و داشتن موهای سالم این است که مطمئن شوید انتهای موهای شما شکسته نشده است. زیرا به نظر می رسد ناسالم ، سوخته و بی روح است. اگر موهای خود را به طور منظم اصلاح نکنید ، دچار شکستگی انتهای آن خواهید شد. وقتی مراقب برش سرهای شکسته نیستید ، موهای شما نازک تر و ضعیف تر می شود.

۲. شستن موها با آب ولرم
ضخیم شدن موها نیاز به تعادل بین آب گرم و سرد دارد. استفاده از آب خیلی گرم یا خیلی سرد می تواند بر درخشندگی موها تأثیر بگذارد. استفاده از آب بسیار سرد به تمیز کردن صحیح موها کمک نمی کند. آب سرد چربی و بقایای خاک را روی پوست سر نگه می دارد و موها چرب می مانند. استفاده از آب بسیار داغ منجر به خشک شدن مو و پوست سر می شود ، در حالی که استفاده از آب ولرم پوست سر را تمیز می کند و موهای شما را براق و براق نگه می دارد.
۳. ماساژ پوست سر
ما اغلب به عنوان بخشی از برنامه شدید روزانه خود سریع دوش می گیریم و زمان کافی را برای شستن سر خود اختصاص نمی دهیم. وقتی این کار را می کنیم ، نه تنها مانع شستشوی صحیح موهای خود می شویم ، بلکه فرصت داشتن موهایی که درخشش طبیعی مورد نظر ما را از دست می دهیم را نیز از دست می دهیم. نه تنها این ، بلکه باید مطمئن شویم که کل موها را می شویم و نه فقط قسمتی از آن و ماساژ یک راه خوب برای رسیدن به تمام موها است. همیشه ایده خوبی است که هنگام شستشو پوست سر را ماساژ دهید و ماساژ دهید. زیرا ماساژ به پاکسازی کامل پوست سر و مو کمک می کند و به تشدید موها کمک می کند.

۴. از روغن های طبیعی برای موها استفاده کنید
غدد چربی پوست و مو به ما رطوبت می دهند و از کم آبی بدن جلوگیری می کنند. این غدد هنگام رشد از پوست سر ، روغن طبیعی مو را تولید می کنند. سبوم یا روغن مو ، موها را با پوشاندن یک لایه محافظ از آب و مواد مغذی که باعث تحریک رشد مو می شوند ، حفظ می کند. هنگامی که موها در معرض آسیب محیطی قرار می گیرند - ابزارهای حالت دهنده گرما ، رنگ مو و روشهای شیمیایی - قدرت و رطوبت طبیعی خود را از دست می دهند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، موها حالت ارتجاعی ، درخشندگی ، طول و سلامت کلی خود را از دست می دهند.

اسانس ها از گیاهان با رایحه بسیار متمایز مانند رزماری ، درخت چای ، نعناع ، اسطوخودوس و اکالیپتوس تولید می شوند. بسیاری از اسانس ها ضد باکتری ، ضد قارچ هستند و برای استفاده در پوست سر و همچنین پوست و تقویت و ضخیم شدن مو بسیار عالی هستند. روغنهای اساسی بسیار غلیظ هستند و در صورت استفاده بدون مخلوط کردن با روغن حامل می توانند باعث تحریک پوست شوند.

روغن حامل گاهی بوی سبکتر یا بدون بو دارد. نمونه هایی از روغن های حامل - جوجوبا ، نارگیل ، روغن زیتون ، روغن آووکادو. آنها سرشار از مواد مغذی هستند و سلامت و میزان حجم دهی مو را بهبود می بخشند. روغن های حامل به مو و پوست سر درخشندگی ، رطوبت و سلامتی می بخشد. از میوه ها ، آجیل ، دانه ها و سبزیجات تولید می شود.

در اینجا چند روغن وجود دارد که می توانید به راحتی در خانه برای درمان و تقویت موها تهیه کنید:
پوست سر را با روغن نارگیل گرم - سرشار از پروتئین و اسیدهای آمینه از نوع امگا ۳ و امگا ۶ ماساژ دهید ، بنابراین باعث رشد و در نتیجه ضخیم شدن موها می شود.

- برگ های کاری را در روغن نارگیل بجوشانید ، روغن را فیلتر کرده و به موها ماساژ دهید - این فرمول رشد مو را تحریک می کند. برگ کاری سرشار از آهن است و روغن نارگیل موها را با اسیدهای چرب امگا و پروتئین تامین می کند.

گل های گل نازک چینی در روغن نارگیل جوشانده شده است - این مخلوط به کاهش ریزش مو کمک می کند و باعث رشد سالم مو می شود.

روغن اکالیپتوس گردش خون و رشد مو را تقویت می کند. ترجیحاً چند قطره روغن اکالیپتوس را به یک روغن حامل اضافه کنید تا جذب آن در پوست سر و مو بهبود یابد.

عسل ، دارچین آسیاب شده و روغن زیتون را مخلوط کرده و مخلوط را به پوست سر بمالید - عسل ضد باکتری است و پوست سر را تمیز نگه می دارد ، در حالی که دارچین حاوی آنتی اکسیدان است و جریان خون را به پوست سر تحریک می کند و موها را ضخیم می کند.

- مخلوطی از روغن زیتون با روغن درخت چای و آب لیمو روی موها - پوست سر را تمیز می کند ، موها را نرم کرده و رشد آنها را تشویق می کند. این مخلوط برای از بین بردن کثیفی پوست سر ناشی از محصولات مراقبت از مو یا خشکی پوست و شوره بسیار عالی است.


hair-strengthening
..