۶ تا از بهترین روغن های طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو

۱۴۰۰/۸/۲۶

بسیاری از مردان و زنان در برهه ای از زندگی دچار ریزش مو می شوند و این همیشه به معنای ریزش مو برای همیشه نیست ، اما می توان با داروهای طبیعی از جمله استفاده از روغن های ضروری روی مو و پوست سر از ریزش مو جلوگیری کرد. علت ریزش مو چیست؟
دلایل مختلفی برای نازک شدن یا ریزش موهای شما وجود دارد ، از پیری و ژنتیک گرفته تا کاهش وزن و استرس. این لزوماً به این معنا نیست که موهای شما دوباره رشد نمی کند و اغلب می توانید با روش هایی مانند استفاده از روغن های طبیعی روی پوست سر از ریزش مو جلوگیری کرده یا حداقل سرعت آن را کاهش دهید.

به گزارش روزنامه بریتیش اکسپرس ، در زیر گروهی از روغن های طبیعی است که به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند:

روغن رزماری
یک مطالعه نشان داد که روغن رزماری به اندازه ماینوکسیدیل ، ماده شیمیایی مورد استفاده در درمان ریزش مو که در بسیاری از درمانها استفاده می شود ، در تحریک رشد مو مثر است. ریزش مو می تواند ناشی از هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون باشد که موهای شما را نازک کرده و می تواند باعث ریزش آن شود. اعتقاد بر این است که رزماری سطح DHT را در موها کاهش می دهد.

روغن نعناع

روغن نعناع می تواند گردش خون را در ناحیه ای که از آن استفاده می کنید افزایش دهد. و در مورد پوست سر ، افزایش گردش خون می تواند رشد مو را تحریک کند.

روغن چوب سدر

روغن چوب سدر غدد موجود در پوست سر شما را متعادل می کند و همچنین یک عامل ضد قارچی و ضد باکتریایی است ، بنابراین پوست سر شما را بسیار تمیز نگه می دارد.

روغن آویشن
روغن آویشن توانایی درمان آلوپسی آرئاتا را دارد ، یک بیماری خود ایمنی که باعث ریزش مو می شود. آویشن همچنین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد می تواند از ریزش مو جلوگیری کند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای اغلب به عنوان ماده ای در شامپوها برای درمان شوره سر استفاده می شود ، زیرا دارای اثرات پاک کننده قوی و ضد باکتریایی است.

روغن مریم گلی

روغن مریم گلی حاوی ماده ای به نام استات به آنالال است که می تواند موهای شما را قوی تر کرده و از شکستگی و ریزش آنها جلوگیری کند .
..