چگونه رنگ موی مناسبی انتخاب کنیم؟

۱۴۰۰/۵/۲۸

چه کسی نمی خواهد رنگ موهای خود را تجدید کند ، اما به دلیل ترس از تغییر شدید ، بیش از حد ، در موهای خود از انجام این کار در آخرین لحظه خودداری می کند؟ رنگ آمیزی چند تار مو پاسخ این سردرگمی است. دو گروه مختلف رنگ مو وجود دارد: روشن و تیره. اکثر زنان و متأسفانه آرایشگران ، قفل های تیره را فراموش می کنند یا حتی از آنها چشم پوشی می کنند. درست است که تارهای تیره در واقع کمتر از تارهای روشن قابل توجه هستند ، اما آنها کار خود را به خوبی انجام می دهند - به موها رنگ اضافی می دهند و در صورت استفاده صحیح می تواند ظاهر مو را بهبود بخشد.

چه زمانی استفاده از رنگ موهای تیره توصیه می شود؟
از گیسوهای روشن می توان در هر زمان استفاده کرد ، اما بیشتر خانم ها ترجیح می دهند در دوره های "تاریک" - پاییز و زمستان از موهای تیره تر استفاده کنند. در این دوره ها زمان کمتری را در خارج از خانه می گذرانیم و موها کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند ، که باعث می شود رنگ آنها بیشتر تیره شود. افزودن تارهای تیره به موها باعث مناسب تر شدن آنها برای فصل زمستان می شود و نتایج قرار گرفتن در معرض آفتاب در تابستان را پنهان می کند.

اما افزودن دسته های تیره به موها لزوما فقط در فصل زمستان انجام نمی شود. افزودن تارهای تیره به موها می تواند بدون نیاز به تغییر شدید ظاهر آنها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. علاوه بر این ، رشته های تیره را می توان با رشته های روشن ترکیب کرد تا ظاهری متمایز ایجاد شود. و البته فراموش نکنیم که در مواردی که قفل های فندکی بیش از حد اضافه می شوند ، آسیب های وارد شده را می توان با کمک تیره ترها جبران کرد.

مرسوم است که دسته های سبک را در مکانهای مشخص و برجسته - مانند موهای اطراف صورت ، به صورت یک قاب خاص ، در بالای سر و سایرین اضافه کنید. در مقایسه با قفل های روشن تر ، قفل های تیره تر مات تر هستند - افزودن قفل های تیره در نواحی تحتانی مو ، کمی دورتر از یکدیگر ، به ظاهر طبیعی تری کمک می کند ، به ویژه هنگامی که قفل های بسیار تیره در انتهای مو هستند.

اگر بلوند هستید ، رنگ موی بلوند تیره را انتخاب کنید

رنگ موهای تیره
مهمترین انتخاب برای افزودن تارهای تیره به موها در رنگ های رنگ مو است که باید انتخاب شوند. در اینجا برخی از قوانین ذکر شده است:

به منظور پوشاندن موهای روشن تابستانی ، ترجیح می دهید رنگ تیره ای انتخاب کنید که بیش از سه سایه رنگ با رنگ موی اصلی شما متفاوت نباشد. قسمتهایی که بیش از حد تیره هستند ، بیشتر قابل توجه هستند و با موهای شما ترکیب نمی شوند.

چندین رنگ رنگ مو را نزدیک به هم انتخاب کنید ، این به موهای شما تنوع می بخشد.

رشته های تیره تر را با رشته های روشن تر ترکیب کنید تا رنگی پر رنگ تر یا حتی رنگ پررنگ تری داشته باشید.

مدل مو را با رنگ پوست خود مطابقت دهید - از انتخاب رنگ هایی که می توانند پوست شما را کدر نشان دهند ، خودداری کنید.

رنگ تارهای تیره را با توجه به رنگ مو انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مو مناسب با رنگ موی طبیعی شما.

موهای بلوند: سایه های بلوند تیره یا قهوه ای روشن مانند کارامل ، برنز ، تافی ، عسل یا بژ را انتخاب کنید. توصیه می شود از رنگ های روشن مانند رنگ نی یا کرم خودداری کنید.

سبزه ها: از خانواده رنگهای قهوه ای یا قرمز رنگهای غنی مانند دارچین ، شکلات یا زنگ را انتخاب کنید. توصیه می شود از استفاده از رنگ های روشن که بین بلوند و قهوه ای هستند خودداری کنید.

قرمزها: رنگهای نارنجی یا قرمز را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی موهای شما مطابقت داشته باشد. اگر موهای شما تمایل به قرمز شدن دارد ، رنگ قهوه ای و طلایی را برای رنگ موها انتخاب کنید. توصیه می شود از رنگ های بلوند خودداری کنید.

مشکی ها: شما انواع مختلفی برای قفل های تیره غنی مانند آلو ، بنفش یا برنزه دارید. از رنگ موهای روشن که بیش از حد خودنمایی می کنند خودداری کنید.

موهای خاکستری: برای اینکه موهای خاکستری را به خوبی بپوشانید ، یک یا دو سایه تیره تر از رنگ طبیعی موهای خود انتخاب کنید و تارهای تیره تری را برای طبیعی تر شدن موهای خود اضافه کنید.

مراقبت از موهای تیره
مانند همه انواع مراقبت از مو ، مراقبت از موهای تیره مهم است تا رنگ آنها محو نشود. توصیه می شود از شامپو و نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. همچنین ترجیحاً از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید که منجر به روشن شدن رنگ تارهای مو می شود خودداری کنید. اگر موهای کوتاه و سریع رشد می کنید ، ممکن است لازم باشد هر دو تا سه هفته یکبار دوباره تارها را رنگ کنید یا اگر موهای بلند و آهسته دارید هر دو تا سه ماه یکبار.


choose-best-hair-color
..