۸ نکته که قبل از کاشت مو باید بدانید

۱۴۰۰/۹/۱۵

کاشت مو یک جراحی زیبایی موثر برای افراد مبتلا به ریزش مو است، اما بسیار پرهزینه است. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در مورد کاشت مو بدانید:

دو نوع مختلف کاشت وجود دارد کاشت مو به روش FUT و FUE روش هایی هستند که توسط جراحان بسیار متخصص انجام می شود و در حالی که عمل اصلی هر دو بسیار مشابه است، تفاوت های اساسی وجود دارد:

FUE مخفف کلمه Follicular Unit Extraction است و منحصر به فردترین روش در کاشت مو است که برای آماده شدن برای عمل فقط باید ناحیه پشت و کناره های سر را بتراشید و همچنین معمولاً روش ترجیحی است زیرا کم تهاجمی است و جای زخم نسبت به روش های دیگر کمتر قابل توجه است.

FUT، به معنای انتقال واحد فولیکولار، شامل جداسازی نوار باریکی از بافت پوست سر غنی از فولیکول توسط جراح، برداشتن نوار و انتقال آن به ناحیه طاس یا ضعیف، سپس بستن آن ناحیه با بخیه های تخصصی است.

نتایج آنی نیستند
متأسفانه، شما با موهای کامل از جراحی خارج نخواهید شد، با این حال، بلافاصله می توانید خط موی جدید و بهبود یافته خود را ببینید و موهای جدید چند ماه پس از کاشت شروع به رشد خواهند کرد. پس از انجام عمل کاشت مو، متوجه خواهید شد که موهای شما ممکن است بعد از دو هفته شروع به ریزش کند، اما جای نگرانی نیست، زیرا این یک بخش کاملا طبیعی از این پروسه است و موهای شما دوباره قوی و سالم می شوند.

این روند ممکن است کارساز نباشد.

یکی از نکات مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که کاشت مو برای همه افراد مناسب نیست و اگر ریزش موی شما به دلیل یک مشکل پزشکی ایجاد شده باشد، ممکن است کاشت درمان مناسبی نباشد، بنابراین مشاوره دقیق قبل از ادامه پیوند برای اطمینان از دریافت بهترین نتایج ممکن، امری ضروری است.

آماده سازی زیاد
شما نمی توانید بدون هیچ گونه آمادگی فقط تحت عمل جراحی قرار بگیرید - احتمالاً پزشک به شما راهنمایی می کند که قبل از عمل چه کاری انجام دهید. کارشناسان می گویند که حداقل به سه یا چهار روز از کار نیاز دارید و حدود یک ماه قبل از عمل، ممکن است نیاز به انجام آزمایش خون یا نوار قلب داشته باشید تا مطمئن شوید که در بهترین حالت ممکن سلامتی دارید و می توانید بی حس کننده دریافت کنید.

پزشک شما همچنین ممکن است ماینوکسیدیل، یک داروی رایج برای رشد مجدد مو را تجویز کند، یا از شما بخواهد که مصرف یک داروی خاص از جمله داروهای ضد التهابی یا آسپرین را متوقف کنید. شما باید از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید و قبل از جراحی نیز مصرف ویتامین C را شروع کنید. هفته قبل از پیوند ممکن است از شما خواسته شود که مصرف قرص های ویتامین B و E را متوقف کنید.

ممکن است به چندین قرار ملاقات نیاز داشته باشید
هر دو نوع کاشت مو بسته به مقیاس عملی که نیاز دارید، ممکن است چندین ساعت طول بکشد، و شما می‌توانید در همان روز جراحی به خانه بروید، با این حال، ممکن است نیاز باشد در چندین نوبت حضور داشته باشید.

بهبودی
پس از کاشت مو چندین ماه طول می کشد و در عرض یک روز یا بیشتر احساس بهتری خواهید داشت، اما باید انتظار داشته باشید که تا چند روز پس از آن احساس بی حسی و درد در پوست سر خود داشته باشید و متخصصان گفتند: "ممکن است پوسته های قرمز وجود داشته باشد. در قسمت پایین موهای کاشته شده در ناحیه گیرنده به مدت 10 روز به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

حدود 12 ماه پس از عمل، یک قرار ملاقات با جراح خود خواهید داشت که شامل معاینه ناحیه تحت درمان و ارائه ارزیابی رشد برای نظارت بر نتیجه نهایی کلی خواهد بود.

عوارض جانبی
در حالی که اکنون به عنوان یک جراحی معمول در نظر گرفته می شود، عوارض جانبی بالقوه ای برای کاشت مو وجود دارد، همه این عوارض جانبی را تجربه نمی کنند و احتمالاً بسیار کم هستند، با این حال، اگر این روش را در نظر دارید، باید از آنها آگاه باشید.

عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:
ریزش مو
خونریزی
خارش
تورم
درد زخم
فولیکولیت
..