روغنهای روشن کننده مو

۱۴۰۰/۵/۳۰

روغن هایی که موها را یک یا دو درجه روشن کرده و درخشان تر می کنند ، آنها را بشناسید:

۱. روغن لیمو
روغن لیمو به روشن شدن موها کمک می کند ، زیرا دارای خاصیت سفید کنندگی است زیرا حاوی درصد بالایی از ویتامین C است ، اما به صاحبان موهای خشک توصیه می شود که آنها را مستقیماً به پوست سر نزنند تا از حساسیت و خشکی شدید جلوگیری شود.
۲. روغن لیمو بهشت
این روغن که سوسن نیز نامیده می شود ، به روشن شدن موها کمک زیادی می کند و همچنین می توان آن را در شامپو قرار داد تا رنگ موها روشن تر شود ، زیرا ترشحات چربی مو را کنترل می کند و رایحه ای زیبا و با طراوت می بخشد.

۳. روغن بابونه
روغن بابونه برای روشن شدن موها به ویژه موهای بلوند استفاده می شود و برای انواع موها مناسب است زیرا دارای خواصی است که به مرطوب شدن موها نیز کمک می کند.

۴. روغن زیتون
روغن هایی برای روشن شدن موها ، البته که برجسته ترین آنها روغن زیتون خواهد بود ، زیرا حاوی خواصی است که به رنگ روشن کمک می کند و این روغن به دلیل نقش آن در مرطوب کردن موها مشهور است.

روشهای استفاده از روغن برای روشن شدن مو
بعد از اینکه برجسته ترین روغن هایی که برای روشن شدن مو استفاده می شود را شناختید ، نحوه استفاده از آنها را بیاموزید:

روش اول
در اینجا مراحل کار آمده است:

۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با ۳۰ قطره روغن لیمو و ۱۵ قطره روغن بابونه ترکیب کنید ، ۱۰ قطره روغن لیمو بهشت ​​و ۵ قطره روغن رزماری به آن اضافه کنید ، سپس آنها را به خوبی در یک بطری مخلوط کنید.
بقیه بطری را با آب پر کنید و خوب هم بزنید تا دوباره مخلوط شود.
این مخلوط را روی موهای خود یا جاهایی که می خواهید روشن شود اسپری کنید و به مدت ۳۰ دقیقه زیر نور آفتاب بمانید و سپس رنگ آن را بررسی کنید ، اگر می خواهید روشن تر باشد ، دوباره از مخلوط استفاده کنید و در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.
موهای خود را خوب بشویید و برای مرطوب کردن مجدد موها از نرم کننده زیادی استفاده کنید.
توصیه می شود از این روش برای موهای تیره استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث رنگ مسی شود یا به موها آسیب برساند.

روش دوم
به شرح زیر استفاده می شود:

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ، ۲۰ قطره روغن لیمو و ۱۰ قطره روغن بابونه را بردارید ، سپس آب نصف لیمو را اضافه کنید و آنها را در یک بطری خوب مخلوط کنید.
آب را در بقیه بطری بریزید ، سپس خوب هم بزنید تا دوباره مخلوط شود.
مخلوط را روی موهای مرطوب یا خشک اسپری کنید ، سپس به مدت ۳۰-۶۰ دقیقه زیر نور آفتاب بمانید.
موهای خود را به طور معمول با شامپو بشویید ، سپس به خوبی حالت دهید تا دوباره زنده شود.
روغن نارگیل را می توان با روغن ویتامین E یا روغن آرگان جایگزین کرد ، زیرا این روغن ها به مرطوب شدن موها کمک می کند.

نکاتی در مورد استفاده از روغن برای روشن شدن موها
ما نکات مهمی را به شما می دهیم:

برخی روغنهای ضروری دیگر مانند: روغن رزماری ، روغن نارگیل یا روغن جوجوبا را می توان برای محافظت از مو در برابر آسیب ناشی از نور خورشید و درمان سایر آسیب های موجود در آن اضافه کرد.
برخی از افراد هنگام استفاده از روغن و نشستن زیر نور آفتاب ، باید موها را بیش از یک بار در معرض دید قرار دهند تا به رنگ دلخواه برسند ، همچنین هنگام استفاده از روغن برای روشن شدن موها با استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از دراز کشیدن توصیه می شود تا از تابش نور مضر آفتاب جلوگیری شود و از پوست جلوگیری شود. رنگدانه
انتخاب روغن برای روشن شدن رنگ مو بستگی به ماهیت مو و پوست سر دارد ، زیرا ممکن است برخی از آنها به برخی روغن ها حساسیت داشته باشند ، بنابراین توصیه می شود هنگام استفاده از هر یک از روغن ها از عدم واکنش آلرژیک اطمینان حاصل کنید.


hair-lightenning-oils
..