5 راه موثر برای مراقبت از سلامت پوست سر و مو

۱۴۰۰/۸/۴

متخصصان طیف وسیعی از نکات را برای مراقبت از پوست سر ، داشتن موهای سالم ، قوی و درخشان ، در حالی که به مشکل شوره سر می پردازند ، ارائه می دهند.

گروهی از متخصصان پوست بریتانیایی 5 روش موثر برای مراقبت از پوست سر را ارائه داده اند که با شامپو زدن صحیح موها و انتخاب برس مناسب برای شانه زدن آنها شروع شده است.

1- به درستی تمیز کنید

پوست سر به سادگی پوست سایر قسمت های بدن است. بنابراین شما عرق می کنید و چربی ترشح می کنید و سلول های مرده پوست را از بین می برید.

شامپو اولین قدم برای حفظ سلامت پوست سر است ، زیرا اگر از محصولات مو استفاده می کنید یا زیاد عرق می کنید، احتمالاً باعث خارش می شود ، و ممکن است یک پوست سر کثیف منجر به ریزش مو می شود. پس حداقل هر 3 روز یکبار باید پوست سر را بشویید.

2- درمان شوره سر
اگر متوجه شدید که پوست سر شما ضعیف است ، اولین راه حل استفاده از شامپوی شوره است توصیه می شود به دنبال شامپویی باشید که حاوی اسید سالیسیلیک یا پیریتیون روی باشد و حداقل برای یک ماه استفاده شود.

توصیه می شود دو بار شامپو بزنید ، و اولین بار قبل از شستشو ، محصول را به مدت 2 تا 3 دقیقه بگذارید ، و در صورت عدم استفاده از شامپوی خاصی ، از مشاوره متخصص کمک بگیرید.

3- محافظت در برابر آفتاب
پوست سر به راحتی در زیر نور شدید آفتاب می سوزد ، به ویژه اگر موها بسیار نازک هستند و برای کسانی که موهای نازک دارند توصیه می شود از کرم ضد آفتاب یا از کلاه استفاده کنند.

4- استایل ساده
مدل موهای تنگ مانند بافته های کوچک ، که تصور می شود "محافظ" هستند و به مراقبت زیادی احتیاج ندارند ، می توانند باعث ریزش شدید مو شوند. آسیب به فولیکول های مو ممکن است منجر به آلوپسی شود.

5- انتخاب برس مناسب
از برس ها یا گیره های فلزی استفاده نکنید ، زیرا برس های طبیعی مو یا شاخک های پلاستیکی بر روی پوست سر انعطاف پذیر و نرم تر هستند.

برای کسانی که نیاز به کمی مراقبت اضافی دارند ، گزینه هایی مانند برس های "سیلیکونی" وجود دارد که به گونه ای طراحی شده اند که مانند انگشتان عمل کرده و موها را نرم کنند.
..