راهنمای مراقبت از موهای رنگ شده!

۱۴۰۰/۵/۲۷

رنگ مو یک سرمایه گذاری واقعی برای ظاهر شما است و مطمئناً می خواهید این ظاهر عالی را برای مدت طولانی حفظ کنید. نکاتی وجود دارد که می توانید برای حفظ و مراقبت از موهای رنگ شده رعایت کنید. برای مثال رنگ آمیزی در چند رنگ ، رنگ آمیزی عمیق یا روشن کردن مو برای رنگ بلوند پلاتینی ، استفاده از پراکسید هیدروژن هنگام رنگ کردن موهای بور ، برای موها ممکن است باعث خشکی و ظاهر "سوخته" شود اگر موها به درستی درمان نشوند.

در اینجا چند نکته برای مراقبت از موهای رنگ شده وجود دارد که به شما کمک می کند رنگ موهای بلوند یا سایر رنگ ها را در شرایط سالم و پر جنب و جوش نگه دارید:

اول از همه ، موها را بشویید
شما باید حداقل یک روز صبر کنید تا دوباره موهای خود را بشویید. پس از آن ، سعی کنید آن را دو یا سه بار در هفته بشویید. در روزهایی که موهای خود را نمی شویید ، فقط می توانید از نرم کننده مو استفاده کنید.
شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده
آیا از شامپوی مناسب استفاده می کنید؟ همه شامپوها برابر نیستند. برای موهای رنگ شده و حاوی سولفات از شامپوها و نرم کننده ها استفاده کنید که باعث می شود رنگ موهای شما مات به نظر برسد یا رنگ آنها کم شود. موهای خود را با یک شامپوی ثابت کننده که حاوی رنگدانه بنفش است بشویید. هفته ای یک یا دو بار از شامپوی ثابت کننده با رنگدانه بنفش استفاده کنید. این روش درمانی به شما کمک می کند موهای بلوند شما روشن و قوی به نظر برسند.

هنگام استفاده از آب مراقب باشید
آیا می دانید آب گرم می تواند رنگ موهای شما را سریعتر محو کند؟ موهای خود را با شامپو با آب ولرم بشویید. همچنین هنگام شنا در استخر از کلر موجود در آب مطلع باشید. کلر می تواند رنگ موها را از بین ببرد و به لایه خارجی مو آسیب برساند ، که ممکن است قبلاً در فرایند رنگرزی آسیب دیده باشد. قبل از ورود به استخر ، موهای خود را خیس کرده و کلاه شنا متناسب با سر خود قرار دهید.

رطوبت مناسب موها را حفظ کنید
موهای رنگ شده واقعاً به رطوبت اضافی احتیاج دارند. مرطوب کردن موها تا عمق آن می تواند به شادابی و شانه کردن موها کمک کند. در خانه ، می توانید مقدار مساوی آووکادو ، روغن بادام و تمام روغن های حاوی ویتامین E را با هم مخلوط کنید و پوست سر را ماساژ دهید و مطمئن شوید که این مخلوط هنگام خیس شدن به انتهای مو برسد. مخلوط را ۱۰ دقیقه برای جذب بگذارید. قبل از شستشو ایجاد شود اگر نمی خواهید محصولات خانگی بسازید ، می توانید محصولات آماده یا سایر نرم کننده های مو را خریداری کنید. اگر می خواهید موهای خود را نوازش کنید ، می توانید نرم کننده ای عمیق در آرایشگاه انجام دهید.

موهای خود را در برابر نور خورشید محافظت کنید
بیرون رفتن در یک روز خوب و روشن همیشه سرگرم کننده است اما این برای مو خوب نیست. نور شدید خورشید می تواند باعث کدر شدن موها و بی روح به نظر برسد. سعی کنید موهای خود را با روغن موی حاوی اشعه UVA و UVB برای محافظت از موهای خود اسپری کنید. کلاه حتی بهتر کار می کند. هر زمان که زیر نور آفتاب می روید کلاه بپوشید.

برای پنهان کردن موهای خاکستری از یک متخصص کمک بخواهید!
حتی اگر سالهاست موهای خود را در خانه رنگ می کنید ، وقتی موهای شما خاکستری می شود ، نتایج یکسان نخواهد بود. این زمان برای مراجعه به یک متخصص حرفه ای است زیرا موهای خاکستری چالش برانگیز است و رنگ آمیزی یکنواخت مشکل است.

وقتی ریشه مو ظاهر می شود
هنگامی که ریشه موها رشد می کند و رنگ طبیعی موهای شما شروع به تغییر می کند ، با ترفند حالت دهی زیر آن را مخفی کنید: موس مو را هنگام خیس شدن روی موها بمالید و با اسپری مو بین همه لایه های مو اسپری کنید. سپس با یک برس بزرگ گرد ، موهای خود را به صورت دسته ای سشوار بکشید ، موها را بالا بکشید ، بنابراین ریشه ها را پنهان کنید.

پوشش سریع ریشه
وقتی مراجعه به آرایشگاه را برای به روزرسانی رنگ مو به تعویق می اندازید ، پوشاندن ریشه های موقت و سریع می تواند به شما کمک کند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشید. محصولات برای پوشاندن ریشه مو به صورت موقت به شکل قلم ، صمغ یا فرمولاسیون هایی هستند که می توان آنها را با برس به داخل موها بمالید ، که پس از چندین بار شستشو کاملاً برداشته می شوند.

از ابزارها یا عملیات غیر طبیعی خودداری کنید
از وسایل حالت دهنده مو که موهای شما را در معرض حرارت قرار می دهد استفاده نکنید ، مانند: سشوار ، اتو یا فرهای.
گرما علاوه بر آسیب ناشی از اکسیداسیون باعث آسیب بیشتر موها می شود. اگر مجبورید از این دستگاه ها برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنید ، آن را در پایین ترین دمای ممکن تنظیم کنید و همیشه قبل از استفاده از دستگاه حالت دهنده برقی ، از اسپری محافظ حرارتی روی موها استفاده کنید.

موهای رنگ شده شکننده تر از موهای رنگ نشده هستند ، زیرا در فرایند رنگ آمیزی تمام رطوبت طبیعی و تغذیه موها توسط مواد رنگ کننده از بین می روند. بهترین کار این است که از سایر فرآیندهای شیمیایی مانند صاف کردن یا پر شدن موها خودداری کنید. درمان بیش از حد مو یا درمان نادرست ممکن است موها را در معرض شکستن یا ریزش شدید مو قرار دهد.


dyed hair care
..