موی مشکی یا بلوند

۱۳۹۹/۵/۱۴

مردان چه رنگ مویی را دوست دارند؟

موی مشکی موی مشکی پرکلاغی موی زیبا موج دار ابرو مشکی

در ابتدا باید گفت که هیچ تعریف خاصی از زیبایی وجود ندارد یعنی ما نمیتوانیم بگوییم که یک شخص یا یک نوع آرایش از دیگری زیبا تر است یا خیر.
زیبایی در چشم بیننده است ، هرکس برای خودش ایده آل ها و حداقل هایی دارد.
همچنین زیبایی آن چیزی نیست که در سریال های تلوزیونی ، مجلات و اینستاگرام و اینترنت دیده میشود ، این ها همه مارکت یا دکان هایی است که برای کسب در آمد ایجاد شده است.
وقتی شما از زیبایی حرف میزنید بیشتر مردم یاد مرلین مونرو (بازیگری بلوند زیبای زمان قدیم امریکا) می افتند و بعد از یاد او همه به یاد مو های بلوند او می افتند.
بلوند بودن در زنان همیشه یک قابلیت برای جذب مردان بوده است ولی پس از رسانه های گروهی مثل تلویزیون و تبلیغات و فیلم های دختران بلوندی که همه کشته مرده ی آن ها بودند بلوند بودن یکی از معیار ها و اجزاء اصلی زیبایی شد.
و برای اکثر ما ها از کودکی تا وقتی که بزرگ شیدم اینگونه بود که بلوند بهتر است ، بلوند جذاب تر است ، بلوند بودن باحال تر است.

موی بلوند موی بلوند موج دار موی بلوند طلایی هاف بان موی زیبا بلوند

با توجه به مطالب دیلی میل (یک روزنامه بریتانیایی) مردان بیشتر جذب زنان با مو های تیره تر میشوند و زنان مو تیره برای آن ها بیشتر جاذبه دارد.
همچنین طی یک نظر سنجی آنلاین در سایت Badoo که یک شبکه ی بزرگ اجتماعی با بیش از 200 میلیون کاربر است بیش از 60 درصد از مردان به زنان مو مشکی (مشکی پر کلاغی) رای داده اند.
و با توجه به اطلاعات نظر سنجی حدود یک سوم مردان بر این عقیده اند که مو قهوه ای ها جذاب ترند و نزدیک به 29 درصد به موی مشکی علاقه نشان داده اند.
و همچین نزدیک به 9 درصد هم به زنان مو قرمز علاقه نشان دادند.

یک مطالعه ی جداگانه نیز توسط پروفسرو ویرین سامی روان شناس از دانشگاه کمبریج و سیشین برت اطلاعات بیشتری در این موضوع ارائه میکنند
این تحقیقات نشان میدهد که علاقه ی مردان به موی قهوه ای یا بلوند یک موضوع پیچیده تر از آن است که فکرش را بکنید.

در تحقیق اول یک زن را چند هفته برای تست در یک کلوب شبانه استخدادم کردند.
رنگ مو های این زن را به سه رنگ بلوند ، قهوه ی و قرمز تغییر دادند و به بررسی تعداد مردانی که در یک ساعت به او نزدیک شدند پرداختند.
نتایج نشان داد که او بیشترین توجه و نزدیک شدن را در زمان بلوند بودن داشت به این صورت که نزیک به 42 مرد وقتی مو قهوه ای بود به او توجه کردند و 60 مرد در زمانی که او بلوند بود.
یک بررسی ساده این احساس را به ما میدهد که بلوند برای مردان جذاب تر است در صورتی که ممکن است اصلا اینطور نباشد.

در تحیقیق دوم آنها تصاویر همان زن را با دو رنگ موی مختلف بلوند و قهوه ای به مردان نشان میداند و بیشتر مردان رنگ موی قهوه ای را روی این زن بیشتر میپسندیدند.

اینجا یک سوال اساسی به وجود می آید که اگر آنها مو قهوه ای را زیبا تر میدیدند پس چرا در کلوب به بلوند بیشتر توجه میشد؟

این دو پروفسور این نظریه را دادند که احتمالا مردان احساس میکنند که داشتن یک زن بلوند یک احتیاج در آنان است و باید این را هم امتحان کنند در صورتی که ممکن است مو قهوه ای را زیبا تر بدانند.
یکی از دلایل این موضوع احتمالا تغییر در تفکر بشر به دلیل تبلیغات زیاد در این زمینه است که مردان را به این سمت سوق می دهد.

موی مشکی پرکلاغی سیاه موی صاف

موی بلوند صاف زیبا بلوند بولوند

موی قهوه ای موج دار موی قهوه ای بلند زیبا فر دار فرفری

موی قرمز شرابی موی صاف فرفری قرمز روشن

منبع:
https://www.anglia.ac.uk/science-and-technology/about/psychology/our-staff/viren-swami
https://tech.eu/news/badoo-200-million-users/
https://elitedaily.com/life/culture/theres-scientific-reason-men-either-brunettes-blondes/949394/

 

..