مزایای برگ گواوا برای مو

۱۴۰۰/۶/۳

فواید برگ گواوا برای مو


برگ گواوا ممکن است فواید فوق العاده ای برای مو و پوست سر داشته باشد ، بنابراین این مزایا به طور خاص چیست؟ در اینجا پاسخ است:

۱. مقاومت و درمان ریزش مو
برگ گواوا حاوی گروهی از مواد فعال و مفید برای مو و پوست سر است ، مانند:
انواع خاصی از آنتی اکسیدان ها برای رشد موها مهم هستند ، مانند ویتامین C ، که ممکن است به مبارزه با آسیب مو کمک کند.
ویتامین های گروه B ، که ممکن است به تغذیه فولیکول ها و رشد مو کمک کند.
مواد ذکر شده و سایر مواد مفید موجود در برگ گواوا ممکن است به مقاومت در برابر موارد ریزش مو کمک کرده و فولیکول ها را تحریک کرده تا دوباره رشد موها را آغاز کرده و تراکم آن را افزایش دهند.

۲. مقاومت در برابر عفونت های پوست سر
یکی از مزایای بالقوه برگ گواوا برای مو این است که ممکن است به کاهش احتمال عفونت پوست سر کمک کند ، که در صورت سرچشمه شدن در پوست سر ، منجر به ریزش مو می شود و برگ گواوا ممکن است به بهبود وضعیت برخی از مشکلات پوست سر کمک کند ، مانند شوره سر.

مزایای بالقوه برگ گواوا در این زمینه اغلب به غنای این برگها در مواد طبیعی مهم برای سلامت پوست سر نسبت داده می شود ، زیرا این مواد عبارتند از:

ضد التهاب.
ضد میکروبی
آنتی اکسیدان.

۳. سایر فواید برگ گواوا برای موها
برگ گواوا ممکن است مزایای بالقوه دیگری برای پوست سر و مو داشته باشد ، مانند:

افزایش درخشندگی طبیعی موهای سر.
نرمی تارهای مو را تقویت کنید.

منافذ پوست سر را تمیز کنید و احتمال تولید بیش از حد سبوم در ناحیه پوست سر را کاهش دهید.
محافظت از تارهای مو در برابر آسیب هایی که ممکن است در اثر اشعه ماوراء بنفش از نور خورشید ایجاد شود ، به دلیل غنای برگ گواوا در لیکوپن ، که ممکن است در این زمینه مهم باشد.

چگونه از مزایای برگ گواوا برای موها استفاده کنیم؟
برای بهبود سلامت پوست سر و مو ، می توان از برگ گواوا به چند روش استفاده کرد ، به شرح زیر:

۱. دستور العمل برگ گواوا و شیکاکای: ضد ریزش مو
یک مشت برگ گواوا را با کمی آب آسیاب کنید ، سپس چند قاشق پودر شیکاکای و چند قطره روغن نارگیل طبیعی را به خمیر برگ گواوا اضافه کنید. مخلوط برگ گواوا و شیکاکای را روی موها بمالید و بعد از ۲-۳ ساعت با شامپو و آب بشویید.

۲. دستور پخت برگ گواوا: برای افزایش تراکم مو
یک مشت برگ گواوا را بردارید و در قابلمه ای حاوی یک لیتر آب جوش بریزید. برگهای گواوا را به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید ، سپس برگهای آب پز را کنار بگذارید تا دمای آن به دمای اتاق برسد.

موها را با آب و شامپو شستشو داده ، سپس پوست مرطوب را حداقل به مدت ۱۰ دقیقه با برگ گواوا ماساژ دهید. ممکن است برگ گواوا خیس شده را به مدت دو ساعت یا تا صبح روز بعد روی موها بگذارید و سپس موها را با آب گرم بشویید.

۳. دستور العمل ها و روش های دیگر
همچنین ممکن است از برگ گواوا برای موها به طرق دیگر استفاده کنید ، مانند:

استفاده از دستور العمل جوشاندن برگ و پوست گواوا ، جایی که برگ های گواوا را با تکه هایی از پوست درخت گواوا می جوشانند ، سپس برگ ها و پوست جوشانده را می گذارند تا سرد شود و برای ماساژ پوست سر استفاده می شود.
از دستور پخت برگ گواوا استفاده کنید ، جایی که برگ گواوا له می شود ، و سپس خمیر برگ را قبل از شستن برای مدت مشخصی به سر بمالید.
نوشیدن چای گواوا ، جایی که یک مشت برگ تازه گواوا در یک لیتر آب قرار می گیرد و مخلوط به مدت ۱۰ دقیقه به جوش می آید ، سپس چای از برگ های گواوا فیلتر شده و گرم نوشیده می شود.
از شامپوی گیاهی حاوی عصاره برگ گواوا استفاده کنید.

هشدارها و مضرات استفاده از برگ گواوا
اگرچه ممکن است فواید برگ گواوا برای موها وجود داشته باشد ، اما استفاده از برگ گواوا ممکن است آسیب هایی به همراه داشته باشد ، به عنوان مثال:

استفاده از برگ گواوا روی پوست ممکن است موارد اگزما را تشدید کند ، زیرا برگ گواوا سرشار از موادی است که ممکن است تحریکات پوستی را تحریک کند.
خوردن دم کرده برگ گواوا یا چای برگ گواوا ممکن است عوارض بالقوه ای مانند: یبوست و عوارض احتمالی را برای زنان باردار و شیرده ایجاد کند.
برای جلوگیری از دستور العمل های احتمالی برگ گواوا ، موارد زیر توصیه می شود:

قبل از استفاده از آن بر روی پوست سر در هر یک از دستور العمل های موی بالا ، به درجه حرارت پایین برگ آب پز توجه کنید.
هنگام شستن موها از دستور العمل های حاوی برگ گواوا ، از آب داغ خودداری کنید ، زیرا آب داغ ممکن است باعث خشکی مو و پوست سر شود.
از استفاده از برگ گواوا و خیساندن برگ گواوا برای افراد مبتلا به اگزما خودداری کنید.


guava
..