مراقبت از موهای رنگ شده

۱۴۰۰/۹/۱

انجمن مرکزی آرایشگران آلمانی گفت که موهای رنگ شده در تابستان به مراقبت شدید احتیاج دارند. زیرا در معرض عوامل استرس زیادی است که درخشندگی خود را از دست می دهند ، مانند اشعه ماوراء بنفش ، آب شور دریا و آب استخر شنا حاوی کلر. انجمن توضیح داد که آب شور یا حاوی کلر لایه محافظ طبیعی مو را که در مو وجود دارد از بین می برد. با نفوذ آب به داخل مو ، باعث متورم شدن فولیکول مو و نفوذ به لایه محافظ طبیعی آن می شود.
در این زمان ، اشعه ماوراء بنفش مضر می تواند به مو نفوذ کند ، که منجر به تشکیل رادیکال های آزاد می شود ، که باعث تخریب رنگدانه های مو ، آسیب رساندن به ساختار آنها و متخلخل شدن آنها می شود.

شامپو محافظ رنگ
برای محافظت از موها در برابر این آسیب ها ، متخصصان آلمانی استفاده از اسپری مراقبت مقاوم در برابر آب حاوی فیلتر UV ، شامپوهای طراحی شده برای محافظت از رنگ ها ، لوسیون حالت دهنده (نرم کننده) یا محصولات حالت دهنده با محافظت ویژه برای موهای رنگ شده را توصیه می کنند.

ذرات فیلتر ضد آفتاب موها را بدون ایجاد استرس در یک لایه نازک می پوشانند و از عوامل خارجی محافظت می کنند و در نتیجه درخشندگی رنگ را حفظ می کنند.

برخی از انواع مدرن محصولات اسپری مراقبت دارای ترکیبی از فاکتور محافظت از پوست با فیلتر محافظ مو در برابر اشعه خورشید هستند ، به طوری که از پوست سر در برابر اشعه های مضر خورشید نیز محافظت می کند.

این انجمن بر لزوم شستشوی بلورهای کوچک نمک هایی که هنگام شنا پس از بیرون آمدن مستقیم از آب به طور مستقیم در زیر دوش آب شیرین به مو می چسبند ، تاکید کرد. اثر مضر اشعه خورشید را افزایش می دهد.

مراقبت شبانه
عصرها ، موها نیز نیاز به مراقبت ویژه ، به ویژه مرطوب کننده دارند. این را می توان با استفاده از شامپوهای پس از آفتاب که موها را از همه ناخالصی های چسبیده مانند ماسه ، نمک و کلر پاک می کند ، به بهترین شکل به دست آورد.

پس از آن ، ترجیحاً بعد از حمام کرم مو استفاده کنید تا در صورت امکان یک شب روی مو بماند. برای این منظور ، ترجیحاً از انواع کرم شب استفاده کنید که سریع جذب مو شده و اثری روی بالش نمی گذارد.

همچنین باید از محصولات مراقبت حاوی آنتی اکسیدان استفاده کرد. از آنجا که موها را در برابر عوامل و تأثیرات مضر محیطی محافظت می کند. و سپس رنگ و درخشندگی آن را برای مدت بیشتری نگه می دارد.

همچنین می تواند با استفاده از نرم کننده های حاوی عصاره طبیعی با غلظت بالا مانند ابریشم یا قره قاط ، موها را محافظت کرد.
..